Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Praha 8 potřebuje vizi a otevřený dialog s veřejností

Zelení vždy prosazovali jednoduchou zásadu: město se musí rozvíjet na základě předem dané vize, nikoliv podle volné ruky trhu. O významných projektech musí radnice a investoři vést upřímný a otevřený dialog s veřejností. 

 

Na magistrátu nyní ODS a TOP09 připravují nový územní plán = barevnou mapu, která určí, na kterých pozemcích se smí stavět, kde bude park, kde bude stát univerzitní kampus, kudy povede silnice. Jedná se o úžasnou šanci ovlivnit vzhled města na desetiletí dopředu. Zanedbaná a v minulosti poškozená místa mohou dostat novou a lepší budoucnost.

 

Územní plán není jen téma pro experty. Aby změny města jeho obyvatelé přijali, musí náš úřad a magistát vše podrobně a srozumitelně projednat s veřejností. Občané musí mít dostatek informací dlouho před veřejným slyšením, aby měli čas na formulování svých přání. Jedině takto vzniknou čtvrti, které budeme vnímat jako svůj domov. Domov pro nás – obyvatele Libně, Karlína, Kobylis, Ďáblic, Troje nebo Čimic totiž většinou tvoří nejen “velké věci”, ale i zdánlivé detaily, kvůli kterým jsou nám tato místa blízká. 

 

Politici ze staré školy, kteří tvoří většinu rady v Praze 8, neradi poslouchají názor veřejnosti. Vyznávají způsob uvažování exprezidenta Klause, který měl odpor k občanské společnosti a slovo “plán” považoval za urážku. Možná proto se místní radnici nedaří formulovat jasnou vizi dalšího rozvoje, nezvládá komunikaci s veřejností a nedokáže vést nekonfliktní dialog se svými oponenty. 

 

 

Vy, občané Prahy 8, jistě máte svá přání a vize. Víte, co je ve vašem okolí dobře a co špatně a možná máte i představu, co s tím. Chci vás vyzvat – zajímejte se o budoucnost, navštěvujte schůze zastupitelstva a výbory, kde se o těchto věcech jedná. Žádejte místní radnici, kde vládne ODS, TOP09 a Bobošíkovci, aby otevřela veřejný dialog ke všem otázkám, které vás zajímají. 

...

Vloženo: 02.04.2013 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52