Přehled akcí

« Září 2023 »
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Měsíčník Osmička: Věcnou diskuzi místo propagandy do každé schránky

Strana zelených je pobavena přízemní politickou propagandou, která se objevila v posledním vydání časopisu Osmička – a to nejen v úvodníku starosty, ale i v okénku senátorky Daniely Filipiové. Vyzývají starostu a koalici ODS+TOP09+Bobošíkovci, aby místo (doslova) laciného PR v měsíčníku placeného z daní nás všech otevřeli časopis pro opozici a občany.

 

Současný stav je alarmující zejména u článků o zasedání zastupitelstva, kde se objevuje jen názor starosty a radních, nikoliv opoziční stanovisko. Občané se tak nemají šanci např. dozvědět, že vedle koaličních nadšenců pro novou radnici s obchodním centrem na Palmovce za 1,2 miliardy existuje i nemalá skupina zastupitelů, kteří tento záměr hodnotí jako tunel na obecní finance. Tuto praxi je třeba změnit.

 

„Starosta Janků zneužil svůj úvodník v dubnovém čísle k hloupému útoku na své politické oponenty. Tím nepřímo upozornil na cosi shnilého. Z daní financovaná Osmička dlouhodobě poskytuje prostor zejména pro sebeprezentaci členů koalice. Opozice dostává prostor pouhých 1800 znaků měsíčně a nemůže se vyjadřovat k jiným věcem než k položené otázce ve Fóru zastupitelů,“ argumentuje zelený zastupitel a člen redakční rady Osmičky Petr Vilgus.

 

„Osmička patří k obecním měsíčníkům, které působí jako hlásná trouba ‘správných’ (= koaličních) myšlenek. V řadě městských částí je běžné, že se v rámci článků v obecních novinách objevují nejen pozitivní názory koaličních zastupitelů, ale je poskytován prostor i pro opozici. Ty nejotevřenější přinášejí i pohled na věc od občanů,“ zdůrazňuje předseda osmičkových zelených Josef Kučera.

 

„Zástupci stran stojících v opozici by měli mít prostor pro své vyjádření v každém článku, který prezentuje koaliční pohled na místní otázky. Šéfredaktor by měl v předstihu poslat témata připravovaných příspěvků a vyzvat opoziční strany k zaslání stručného vyjádření, případně využít autorizované citáty z vystoupení na zastupitelstvu. Prostor pro vyjádření by měli dostat i občané, kteří mají kritický pohled na činnost místní koalice,“ popisuje příklad dobré praxe zastupitel za SZ Petr Vilgus.

 

 

Dubnové číslo Osmičky je na http://www.praha8.cz/file/EemCem/04-2013.pdf , úvodník starosty Janků je na 1, text senátorky Filipiové na straně 3 souboru.

...

Vloženo: 05.04.2013 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52