Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Zelení koalici v Praze 8: otevřete informační stavidla

Zelení v Praze 8 podporují požadavky občanů této městské části, kteří žádají větší otevřenost místní radnice. Konkrétně chtějí přesvědčit radu, aby zveřejňovala obsah tisků směřujících do zastupitelstva, audio a video záznam z veřejných zasedání tohoto sboru na webu městské části a aby pořídila elektronické hlasovací zařízení se záznamem historie hlasování každého zastupitele. 

 

Vstřícným krokem k občanům bude posunutí začátku schůze zastupitelstva na dobu, kdy mohou přijít zaměstnaní lidé bez toho, aby si brali dovolenou. 

 

„Nízká účast veřejnosti na schůzích zastupitelstva je způsobena mimo jiné tím, že jednání začíná ve 14 hodin – tedy v době, kdy je většina zaměstnaných lidí ještě v práci. Zelení s radostí přijali nedávný pokrok v otevřenosti radnice, když většina TOP a ODS umožnila diskuzi občanů ke každému bodu projednávanému zastupitelstvem ještě před hlasováním. Aby tuto možnost mohli občané aktivně využít, je nyní třeba posunout dobu zahájení jednání na 16. či 17. hodinu,“ říká Petr Vilgus, zastupitel MČ Praha 8 za SZ. 

 

„Pokud politici utajují informace, nemohou se divit, že opozice a občané chápou toto chování jako snahu zakrýt nečisté praktiky. Žádáme koalici ODS-TOP09, aby otevřela informační stavidla a umožnila občanům nahlédnout pod pokličku svého rozhodování. Chceme, aby Praha 8 zveřejňovala kompletní tisky (bez osobních údajů) směřující k projednání v radě a zastupitelstvu na webu MČ. Chceme, aby rada splnila své programové prohlášení a aby se na internetových stránkách objevil přímý přenos ze zastupitelstva, audio a video záznam proběhlých zasedání,“ žádá předseda Strany zelených v Praze 8 a člen školské komise Petr Nečina.

 

„Požadujeme pořízení elektronického hlasovacího zařízení, které zaznamená a na webu zveřejní postoj každého zastupitele ke každému hlasovanému usnesení. Díky tomu půjde zpětně dohledat, jestli zvolený zástupce veřejnosti stisknul Ano-Ne-Zdržel se. Skončí anonymita hlasování a občané budou mít přehled, kteří zastupitelé jednali v souladu se svými závazky slíbenými ve volební kampani a kteří se jim zpronevěřili,“ konstatuje zelený zastupitel Petr Vilgus. 

 

 

Tisková zpráva Strany zelených v Praze 8 ze dne 11. 12. 2011

...

Vloženo: 11.12.2011 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro novináře | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52