Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Neničte lesopark u Botanické zahrady v Troji

Během posledních týdnů došlo k rozsáhlému kácení na lesních pozemcích v Praze-Troji, které přímo sousedí s bohnickým sídlištěm v Praze 8. Pokračuje tu rozšiřování Botanické zahrady, která na místě dnešního lesa připravuje nové expozice. Les, který po desetiletí sloužil jako přirozené místo oddechu pro desetitisíce občanů ze sídlišť v sousední Praze 8, se nyní ocitá za vysokým plotem. Příspěvková organizace hl. m. Prahy zde uskutečňuje další krok, jehož cílem je poškození a uzavření volné přírody v této části města.

Základní organizace Strany zelených v Praze 8 a v Praze-Troji nesouhlasí s rozsahem kácení na pozemcích Botanické zahrady v Praze-Troji ani s pokračujícím omezováním svobody pohybu po lese.

Zastupitel Městské části Praha 8 za Stranu zelených Petr Vilgus k tomu říká: “Pokud vím, Botanická zahrada uskutečňuje svůj plán v souladu se zákonem. To však neznamená, že by jednala v souladu se zájmy přírody a Pražanů. Rozšiřování expozic v Troji probíhá na úkor původního lesa a bez jakékoliv konzultace s občany sousední Prahy 8, kterým les po léta sloužil jako místo k procházkám. Přirozený les se zde mění v přírodu za železnou oponou.”

“Botanická zahrada by měla být propagátorem odpovědného přístupu k životnímu prostředí. U soukromé firmy bych takto arogantní přístup k přírodě a veřejnosti dokázal pochopit, u městské organizace se však jedná o závažný prohřešek proti veřejnému zájmu. Postup vedení zahrady hodnotím záporně, zvlášť když uvnitř jejího stávajícího areálu je dost prostoru pro další rozšiřování expozice,” dodává Vilgus.

Členka Strany zelených z Troje Terezie Kubíčková Krejbychová zdůrazňuje: “Vyzýváme vedení zahrady i radního hl. m. Prahy zodpovědného za oblast kultury Milana Richtera, aby přehodnotili rozsah zásahů do krajiny v okolí Botanické zahrady, rozvoj umělých expozic směřovali do současného areálu, nikoliv na úkor vzrostlého lesa a neomezovali svobodu občanů při pohybu přírodou na chůzi po vymezených stezkách.“

...

Vloženo: 08.09.2009 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52