Přehled akcí

« Červenec 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Pražští bezdomovci – politici strčili hlavu do písku před problémem, který jim nevoní

Zelení z Prahy 8 litují toho, že podle informací z médií na Rohanském ostrově ani na jiném místě v Praze nevyroste hala pro osoby bez přístřeší. Chápeme to jako závažné selhání magistrátní koalice ODS a TOP09, která strčila hlavu do písku před problémem, který jí nevoní.

 

Na konci minulého roku majitel úspěšné české firmy Jablotron daroval Praze nafukovací halu pro bezdomovce a slíbil platit i její provoz. V provozu měla být tehdy, když by nízké teploty osoby bez přístřeší ohrožovaly na životě. Praha ovládaná ODS a TOP09 měla udělat jediné – vybrat místo pro toto zařízení. 

 

„Zastupitelé Strany zelených byli v kontaktu s dárcem haly, kterého jsme podporovali a pomáhali jsme mu s realizací jeho plánu. Vládnoucí politici včetně těch z Prahy 8 bohužel udělali maximum pro to, aby se postavení haly nezdařilo. I letos budeme v novinách číst oznámení o umrzlých lidech v ulicích města,“ říká Petr Vilgus, zastupitel městské části Praha 8 za zelené. 

 

Politici se rádi předvádějí jako podporovatelé sociálních služeb. Mají však rádi jen „voňavou práci“, která jim přináší body u voličů: předávání kytiček stoletým, otvírání domovů důchodců, vánoční rozlévání rybí polévky apod. Každodenní a nikdy nekončící pomoc lidem bez přístřeší do této PR kategorie zjevně nepatří. 

 

„Kdyby nešlo o lidské životy, bylo by úsměvné, s jakým údivem pražští politici vždy na přelomu roku objeví problém mrznoucích bezdomovců. Hala darovaná a financovaná soukromníkem nebyla ideální ani definitivní řešení. Byl to ad hoc pokus o pomoc lidem v nouzi, když se o ně dlouhodobě nestarají ti, kteří by se z titulu své funkce starat měli. Jsem zvědavý, jestli primátor Bohuslav Svoboda a jeho náměstek Ivan Kabický překročí svůj stín a najdou formu pomoci pro bezdomovce. Pro letošní zimu i pro příští roky,“ uzavírá zelený zastupitel Petr Vilgus. 

 

 


 

Tisková zpráva Petra Vilguse, člena vedení pražské Strany zelených a zastupitele v Praze 8 ze dne 29. ledna 2012 k tématu „Hala pro bezdomovce“

...

Vloženo: 29.01.2012 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52