Bydlím na Palmovce přes 30 let, chodil jsem do základní školy na tehdejší třídě Rudé armády (Zenklova) a dnes tu do školek a škol chodí moje děti. Není mi lhostejné, v jak bezpečném prostředí budou vyrůstat a co budou díky vlastní zkušenosti považovat za běžnou součást života.
Proto jsem v minulosti podpořil postavení stanu, kde měli bezdomovci přežít mrazy. Je nám milejší bezdomovecký stan nebo umrzlí lidé v ulicích? Proto souhlasím s aplikačním centrem, protože je mi milejší narkoman v rukou odborníků, než injekční stříkačky v písku na dětském hřišti a závislí, kteří si drogu vpichují u synagogy nebo za školkou Kotlaska.
Bezdomovce ani narkomany nezrušíme, když před nimi zavřeme oči. Tyto rizikové skupiny jsou v oblasti Palmovky jako doma, problém v menší míře panuje i na sídlištích. Před lety bylo centrum obchodu s drogami v celopražském měřítku na Florenci a nyní je jím dolní Libeň. Proč podobný problém neřeší na Vinohradech nebo na Letné?
Palmovka patří mezi nejrozvrácenější místa metropole. Urbanisticky i lidsky. Patří mezi místa, která radnice nechala schátrat a vybydlet. Všude dost místa, kam se sociálně vyloučení mohou schovat. Na každém rohu herny, se kterými místní radnice nic nedělá a kde lze legalizovat příjmy z prodeje drog. Toto je dealerův ráj.
Za narkomany v Libni mohou starostové, místostarostové a radní za ODS, kteří dlouhou řadu volebních období mohli s tímto stavem něco udělat. Mohli tlačit magistrát, aby Palmovku zachránil. Mohli investovat peníze z privatizace do veřejného prostoru a do posilování místních komunit v jednotlivých čtvrtích. Místo toho se dnes populisticky ptají, jestli máme zavřít oči před problémem, který jim nevoní.
Za svůj názor se nestydím. Ať se mnou souhlasíte či nikoliv, můžete mne kontaktovat na telefonním čísle 602 807 082. Rád si vyslechnu vaše argumenty.
...Vloženo: 12.02.2014 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro občany | Zpět