Přehled akcí

« Červen 2024 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Petr Vilgus na facebooku

Petr Vilgus na Facebooku

Odkazy

Ondřej Liška

Petr Štěpánek

Zelená Praha

Prahou na kole

Cyklojízdy

Archív webu

Archív článků

Aktuální článek

Územní plán musí respektovat vůli klánovických občanů

Jednoznačný výsledek referenda v Klánovicích přivítali s nadšením členové Strany zelených, hlavní opoziční strany v Klánovicích. Přes 80 % voličů při více než 60% účasti odmítlo likvidaci lesa pro účel výstavby golfového hřiště. Vyslali tak jasný signál hlavnímu městu ve věci chystaného územního plánu: „Chceme les, nechceme golf“.

 

“Děkuji všem voličům, kteří přišli k referendu. Poměr hlasů 81:19 ve prospěch zachování lesa je nádherný výsledek. Jsem přesvědčený, že vedení pražské radnice už nebude moct ignorovat vůli klánovických občanů,” prohlásil bývalý klánovický starosta za Stranu zelených Ladislav Hrabal.

 

“Vysoká volební účast, díky které je referendum pro klánovické zastupitele závazné, potvrdila vztah občanů k místu, které mají rádi. V tuto chvíli je nemyslitelné, aby územní plán umožnil postavit v Klánovickém lese golfový areál. Při hlasování v Zastupitelstvu hl. m. Prahy jednoznačně podpořím variantu, která neumožní přeměnu lesa na sportoviště. V Klánovickém lese jsem byl mnohokrát, je to největší pražský les a jde o jedinečné rekreační zázemí východu Prahy. Tato lokalita je natolik krásná, že si zaslouží, aby zůstala lesem. Pozemky se nacházejí v přírodním parku Klánovice-Čihadla a část území dokonce v přírodní památce Prameny Blatovského potoka či v jejím ochranném pásmu. Příslušná část lesa je součástí územního systému ekologické stability jako funkční nadregionální biocentrum a je součástí celoměstského systému zeleně,” prohlásil pražský radní pro životní prostředí Petr Štěpánek.

 

“Zelení vyzývají dosluhujícího pražského primátora Pavla Béma, radního pro územní plánování Martina Langmajera, klánovické zastupitele a zodpovědné úředníky, aby respektovali výsledky referenda. Výsledek 81:19 nelze s čistým svědomím ignorovat,” prohlásila Zorka Starčevičová, předsedkyně základní organizace Strany zelených v Klánovicích.

 

Poté, co voliči řekli golfu v lese jasné NE, je nyní řada na pražském magistrátu. Ten  zpracovává nový územní plán, který v Klánovickém lese navrhuje dvě možné varianty – 9 jamkové hřiště nebo les. 

 

Rizikem pro Klánovický les je současná snaha firmy FGRP, a.s. o znevážení referenda. Obavy vyvolávají také vlivní politici, kteří podporují výstavbu hřiště. Je veřejným tajemstvím, že častým hostem golfového klubu v Klánovicích je bývalý ministr Topolánkovy vlády Alexandr Vondra. Také dosluhující pražský primátor Pavel Bém se v minulosti vyjadřoval ve prospěch “kompromisního” 9jamkového hřiště.

 

 “Pražští zelení nejsou proti golfu jako takovému. Uznáváme, že na řadě míst může golfové hřiště prospět vzhledu krajiny i kvalitě životního prostředí. V případě Klánovic však nechápeme, proč by mělo hřiště poničit několik desítek let starý státní les, když lze na území města zřídit golf například na rekultivovaných plochách po bývalých skládkách, brownfieldech, plochách po těžbě nerostů nebo jinak poškozených místech,” ptá se člen rady krajské organizace Strany zelených v Praze Petr Vilgus.

 

 

...

Vloženo: 09.11.2009 | Autor: Petr Vilgus | Kategorie: Politik - pro novináře | Zpět


Copyright - © 2010 Petr Vilgus      Soukromá sekce

Creative Commons License
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je Petr Vilgus, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česká republika

Design: [KYLI]
Aktualizováno dne: 18/01/13 13:49:52